kredyty hipoteczne

04.08.2017 10:27

Wygodne płatności on-line - płać bez problemów!

Robisz często zakupy w sklepach internetowych i nadal korzystasz ze zwykłego przelewu?. Czas zmienić swoje przyzwyczajenia! Obecnie znacznie lepszym wyborem są systemy płatności internetowych. Jak z nich korzystać?.Systemy płatności on-line polegają na pośredniczeniu pomiędzy wykonawcą a odbiorcą płatności. Dzięki temu nie płacimy bezpośrednio do sklepu, ale pieniądze najpierw trafiają do pośrednika. Takie rozwiązanie ma kilka zalet. Przede wszystkim jest to bezpieczniejsza metoda płatności, poza tym pozwala nam również na przyspieszenie transakcji. Również jest szybsza i wygodniejsza od zwykłego przelewu.

Aktualnie w Polsce działa kilka dużych systemów płatności internetowych, wobec tego w sklepach i innych serwisach on-line możemy spotkać się też z różnymi z nich. Ich zasada działania jest jednak podobna.

Gdy wybieramy płatności on-line, mamy dwie możliwości zapłaty - przelewem ze swojego internetowego konta bankowego albo z użyciem karty płatniczej lub kredytowej. Większym zainteresowaniem cieszy się ten pierwszy sposób płatności.

Zapłata przelewem przez system płatności on-line jest bardzo wygodna i szybka. Na początku musimy wybrać tę metodę płatności, potem wskazujemy na bank, z którego chcemy wykonać zapłatę. Jesteśmy wtedy przenoszeni na stronę banku, gdzie musimy się zalogować. Następnie widzimy formularz płatności - jest on już wypełniony i możemy sprawdzić jego szczegóły. Nie musimy więc niczego wypisywać samodzielnie. Naszym zadaniem jest jedynie potwierdzenie płatności, na przykład przez kod SMS.

Informacja o zapłacie jest natychmiast przekazywana do odbiorcy, nawet wtedy, gdy wykonaliśmy przelew z innego banku, czyli tak zwany przelew międzybankowy. Standardowo pieniądze między dwoma bankami idą zwykle jeden dzień roboczy. Przy skorzystaniu z płatności on-line nie możemy przyspieszyć wysyłkę zakupów!

Wobec tego wtedy, gdy zależy ci na bezpiecznym, wygodnym i szybkim płaceniu za swoje zakupy on-line - nawet jednym kliknięciem, to propozycja przeznaczona właśnie dla ciebie. Warto spróbować!

Powrót Przeczytaj cały artykuł
banki