kredyty hipoteczne

25.06.2017 20:33

Ubezpieczenie na życie - ile trwa i komu się przyda?

Chcesz zabezpieczyć siebie oraz swoich bliskich? W takim przypadku najlepszym wyborem będzie wykupienie .ubezpieczenia na życie. Dzięki niemu można otrzymać wypłatę świadczenia między innymi w przypadku wypadków czy choroby, śmierci oraz innych zdarzeń. Jak długo trwa ubezpieczenie na życie i kiedy warto się na nie zdecydować?.Ubezpieczenia na życie nie są drogie. Składki rozpoczynają się już od około złotówki dziennie. Możemy też spotkać się z głosami, że polisa na życie tak naprawdę do niczego się nie przydaje i jest stratą pieniędzy. Rzeczywiście, najlepiej, aby nie była pomocna niż na przykład zapewniła wypłatę w przypadku poważnego wypadku zmieniającego całe życie. Eksperci specjalizujący się w ubezpieczeniach są jednak pewni - ubezpieczenie na życie warto mieć, ponieważ nigdy nie wiadomo, kiedy się przyda.

Ubezpieczenia na życie - teraz głównie terminowe

Gdy chcemy zdecydować się na ubezpieczenie na życie, głównie spotkamy się dzisiaj z ubezpieczeniami terminowymi. Oznacza to, że zawieramy je na określony czas, czyli do konkretnego terminu - w tym czasie działa ochrona ubezpieczeniowa. Może być to jeden rok lub kilkadziesiąt lat w zależności od oferty.

Terminowe ubezpieczenia na życie możemy obecnie znaleźć w szerokiej gamie wariantów. Są to zarówno tak zwane ubezpieczenia czyste, które gwarantują tylko ochronę ubezpieczeniową, a także ubezpieczenia mieszane, które dodatkowo pełnią inne role, na przykład ubezpieczeniową. Takie polisy ma między innymi Viennalife.pl.

Kiedy polisa na życie opłaca się najbardziej?

Oczywiście, polisa na życie będzie pomocna najbardziej wtedy, gdy pojawi się okoliczność, która pozwala na wypłatę świadczenia. Nie jesteśmy jednak w stanie przewidzieć przyszłości. Generalnie, prawdopodobieństwo śmierci oraz chorób w młodszym wieku jest mniejsze niż w wieku starszym. Jednak z drugiej strony młodość może sprzyjać wypadkom.

Gdy nie wiesz, czy polisa na życie będzie dla ciebie dobra, nie wiesz, na którą się zdecydować, skontaktuj się ze specjalistami z Viennalife.pl, którzy posiadają w tej dziedzinie szerokie doświadczenie.

Powrót Przeczytaj cały artykuł
banki