kredyty hipoteczne

25.04.2017 15:21

Sposoby na brak gotówki - może szybka pożyczka?

Płynność finansowa to raczej termin kojarzony z działalnością firmy. Ale tak naprawdę dotyczy każdego z nas i co gorsza zwykle pojawia się w kontekście problemów z jej utrzymaniem. Często borykamy się bowiem z sytuacją, gdy w domowym budżecie brakuje na niespodziewane, a czasami nawet na bieżące wydatki. Co w takiej sytuacji możemy zrobić? Skąd wziąć brakujące środki?

Domowy budżet

Większość z nas ma ściśle rozplanowany domowy budżet. Są środki przeznaczone na wszystkie comiesięczne opłaty, na żywność i inne potrzebne zakupy, w tym chociażby ubrania. Do tego dochodzą jeszcze pieniądze, które przeznaczamy na edukację, rozrywkę czy zdrowie. W niektórych przypadkach można dodatkowo wskazać pieniądze, które lądują na lokacie i których nie chcemy ruszać.

Bywa tak, że z góry określony pułap na poszczególne kategorie wydatków nie zostaje wykorzystany i mamy miesiąc z nadwyżką. Częściej jednak okazuje się, że wydaliśmy więcej i zaczynamy odczuwać braki. Są one zdecydowanie silniejsze, kiedy pojawi się niespodziewany wydatek w postaci popsutego auta, choroby dziecka lub awarii w mieszkaniu, lub gdy nie mając pieniędzy, trafimy na ofertę promocyjną, która naprawdę się opłaca. W takiej sytuacji musimy znaleźć szybkie rozwiązanie, gdyż wydatki zwykle nie mogą poczekać, aż uzbieramy odpowiednią kwotę.

Sposoby na braki w budżecie

Na początek zwykle szukamy rozwiązania w naszym portfelu i sprawdzamy czy na pewno nie będzie możliwe wprowadzenie zmian w domowym budżecie i przesunięcie środków przeznaczonych na inne cele. Zazwyczaj, zwłaszcza kiedy nie dysponujemy dużą nadwyżką, która przeznaczana jest na oszczędności, jest to niełatwe zadanie. Tym, co często w takiej sytuacji przychodzi nam do głowy jest także pożyczka od znajomych lub rodziny, ale z doświadczenia wielu osób wiadomo, że bywa to trudne i potrafi sprawić wiele problemów. Co zatem zrobić jeśli nie chcemy lub nawet nie możemy zrezygnować z wydatku?

Z pomocą przychodzą firmy pożyczkowe udzielające pożyczek przez Internet. Obecnie mamy do dyspozycji wiele ofert szybkich pożyczek, które mogą wspomóc nas z dnia na dzień. Wystarczy kilka kliknięć przed ekranem własnego komputera, bez zbędnych formalności i biegania po mieście, aby uzyskać pożyczkę online idealnie dopasowaną do indywidualnych potrzeb i możliwości finansowych.

Pożyczka z głową

Dokonując wyboru szybkiej pożyczki należy zwrócić uwagę na kilka elementów. Najważniejszy to koszty - należy sprawdzić z jakimi będzie wiązać się pożyczka przez internet na potrzebną nam kwotę. Tutaj bardzo pomocne są kalkulatory, które w łatwy sposób pozwalają samodzielnie wyliczyć pełną należność. Przykładem jest funkcjonalność dostępna w Mikrorata.pl. Tam określając tylko ile pieniędzy i na jaki okres chcemy pożyczyć, od razu otrzymujemy wyliczenie wszystkich kosztów.

Biorąc pożyczkę online należy już na wstępie ocenić jakie raty będziemy w stanie spłacać i pod tym kątem ustalić harmonogram spłat, który uwzględnimy w domowym budżecie. Uchroni nas to przed problemami z płynnością finansową w kolejnych miesiącach.

Oczywiście należy też pamiętać o kwestiach bezpieczeństwa. Trzeba wybrać serwis, który oferuje jasne warunki, gdzie wszystkie informacje o zasadach spłaty i kosztach obciążenia są podane z góry, natomiast umowy sformułowane są w sposób czytelny. To istotne, aby Klient, tak jak w Mikrorata.pl, miał możliwość zapoznania się z ich treścią jeszcze przed wizytą kuriera.

Autorem poradnika jest Jan Wolf, analityk serwisu Mikrorata.pl

Powrót Przeczytaj cały artykuł
banki