kredyty hipoteczne

05.10.2016 15:06

Rekordowe koszty leczenia za granicą. Operacja w Stanach Zjednoczonych może kosztować nawet 190 000 zł

Z uwagi na różnice w zasadach dotyczących świadczeń zdrowotnych w Polsce i za granicą turysta przebywający w obcym kraju może zapłacić niewyobrażalnie wysokie sumy za opiekę medyczną. Na przykład 190 000 zł kosztuje w .USA leczenie bólu brzucha, związane z nim badania oraz ewentualna operacja. Jak uniknąć tak wysokich kosztów?

Ponad 17 mln Polaków wyjeżdża co roku za granicę. W sezonie wakacyjnym za podróż do Europy można zapłacić ok. 4 000 zł. Po sezonie są to kwoty nawet o 50% niższe. Choć to niewiele, to wystarczy niewielki wypadek - np. we francuskich górach - i transport do kraju może kosztować nawet 150 000 zł, co znacząco zwiększa koszty podróży.

Ceny związane z leczeniem za granicą brzmią nieprawdopodobnie. Zwłaszcza że można ich uniknąć, płacąc jedynie 4 zł dziennie. Właśnie tyle wynosi bowiem dzienny koszt 8-dniowego ubezpieczenia podróżnego dla zdrowego dorosłego. W przypadku dziecka jest to jeszcze niższa kwota.

Więcej informacji nt. ubezpieczeń turystycznych oraz kosztów leczenia za granicą znajduje się w infografice przygotowanej i opracowanej przez firmę Rankomat.pl.


Powrót Przeczytaj cały artykuł
banki