kredyty hipoteczne

14.11.2016 11:14

Przeciętny Polak po wypadku musi mieć… czas

Niezadowolenie z działalności NFZ deklaruje obecnie trzy czwarte badanych (75 proc.), a zadowolenie niespełna jedna piąta (17 proc.) . Średni czas oczekiwania do lekarza specjalisty wynosi 2,5 miesiąca, jednak w przypadku niektórych specjalności kolejki są znacznie dłuższe . Na wizytę w niektórych poradniach rehabilitacyjnych, trzeba czekać aż 346 dni . Ból kręgosłupa, zabieg ortopedyczny, rekonwalescencja po urazach kończyn to tylko kilka przypadków, w których decydujemy się na prywatną opiekę medyczną. Ile nas to kosztuje? Ile trwałoby "państwowe" leczenie złamanej nogi wraz z rehabilitacją?

Czas oczekiwania na państwowe świadczenia medyczne można sprawdzić za pomocą specjalnego informatora internetowego: http://kolejki.nfz.gov.pl/. Z analizy wynika, że na pojedyncze gwarantowane świadczenia zdrowotne w Polsce (niezależnie od ich charakteru: diagnostyczne i lecznicze bez uwzględnienia w tej ocenie kompleksowości i niezbędnej etapowości leczenia) pacjenci czekają średnio 3 miesiące (ok. 12 tygodni). Niezmiennie, z najdłuższymi kolejkami mamy do czynienia w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu (OiT) - średnio 16,7 mies. Ponad 2 miesiące oczekują również pacjenci potrzebujący wykonać na przykład: rezonans magnetyczny (MRI) (6,3 mies.), USG Dopplera kończyn dolnych (4,5 mies.), ECHO serca u dziecka (4,3 mies.), tomografię komputerową klatki piersiowej (TK) (3,5 mies.), testy skórne (3,3 mies.) . - To właśnie dlatego wprowadziliśmy do naszej oferty "GoVital", czyli ubezpieczenie kosztów organizacji świadczeń medycznych i leczenia po nieszczęśliwym wypadku oraz ubezpieczenia kosztów organizacji świadczeń medycznych i leczenia po wypadku komunikacyjnym. Zdajemy sobie sprawę, że większość z nas, poza wypłatą odszkodowania czy pokrycia kosztów wizyt lekarskich i zakupu sprzętu rehabilitacyjnego, oczekuje czegoś więcej. Coraz ważniejsza staje się pomoc w organizacji świadczeń medycznych, czyli osoba, która znajdzie dla nas dogodny termin wizyty lekarskiej lub załatwi rehabilitację najbliżej miejsca zamieszkania i co najważniejsze - zrobi to szybko. W przypadku ochrony w ramach nowych ubezpieczeń czas oczekiwania na wizytę lekarską nie przekroczy 5 dni od momentu otrzymania wszystkich dokumentów przez Gothaer, a pacjent będzie mógł skorzystać z sieci 800 prywatnych placówek medycznych w całej Polsce - mówi Anna Materny, Dyrektor Biura Produktów Detalicznych Gothaer TU S.A.

Jak działa nowe ubezpieczenie?

Gothaer TU S.A. przygotował dwa nowe ubezpieczenia, które umożliwiają przeprowadzenie sprawnego leczenia i rekonwalescencji po nieszczęśliwych wypadkach lub po wypadku komunikacyjnym. Pierwsze z nich - "GoVital", czyli ubezpieczenie kosztów organizacji świadczeń medycznych i leczenia po nieszczęśliwym wypadku jest dostępne w dwóch wariantach: I, który obejmuje koszty organizacji świadczeń medycznych i leczenia po nieszczęśliwym wypadku oraz II, który jest rozszerzony dodatkowo o świadczenie pieniężne za każdy dzień pobytu w szpitalu.

Druga nowość w ofercie Gothaer to ubezpieczenie kosztów organizacji świadczeń medycznych i leczenia po wypadku komunikacyjnym, które można wykupić w trakcie zakupu ubezpieczeń: OC komunikacyjnego, AC lub następstw nieszczęśliwych wypadków kierowcy i pasażerów. Obejmuje ochroną zarówno prowadzącego pojazd, jak i osoby, które z nim jechały.

Należy podkreślić że w razie nieszczęśliwego wypadku powinniśmy natychmiast zadbać o zaopatrzenie urazu u lekarza pierwszego kontaktu lub na ostrym dyżurze. Mając zalecenia lekarza co do dalszego leczenia nalży zgłosić się do Gothaer.. Dzięki temu produktowi Ubezpieczeni otrzymują szybki dostęp do specjalistycznej pomocy medycznej, w tym konsultacji lekarzy różnych specjalizacji takich jak chirurg, neurochirurg, ortopeda, lekarz rehabilitacji, kardiochirurg i inni (łącznie 10 specjalizacji). Ubezpieczyciel organizuje wizytę w ciągu maksymalnie 5 dni, w jednej z sieci 800 placówek medycznych i indywidualnych praktyk lekarskich w całej Polsce. "GoVital" obejmuje również organizację i pokrycie kosztów zabiegów ambulatoryjnych, badań laboratoryjnych, RTG, USG oraz rehabilitację. W razie potrzeby ubezpieczony ma zapewnioną pomoc opiekuńczą, czyli transport z lub do placówki medycznej, dostarczenie leków, sprzęt rehabilitacyjny wraz z pokryciem kosztów jego wypożyczenia, opiekę pielęgniarską i organizację pomocy domowej po hospitalizacji (np. zakupy, przygotowanie posiłków, porządki domowe, opiekę nad zwierzętami).

Koszty prywatnej opieki medycznej

Z wyliczeń Gothaer TU S.A. wynika, że leczenie złamanej nogi wraz z rehabilitacją może potrwać (w ramach NFZ) około pół roku i jest to jeden z szybszych scenariuszy. - Nic dziwnego, że pacjenci źle oceniają polską służbę zdrowia, jeśli na wizytę do państwowego ortopedy trzeba poczekać średnio prawie rok. Do okulisty czy laryngologa - ponad pół roku . - mówi Anna Materny, Dyrektor Biura Ubezpieczeń Detalicznych Gothaer TU S.A. Wychodząc z SOR-u poszkodowany dostaje zazwyczaj plik zaleceń lekarskich (USG, RTG, rehabilitacja, dodatkowe badania). Jakie ma możliwości poza ciągnącymi się kolejkami w ramach NFZ? Kilka. Po pierwsze - może skorzystać z prywatnej opieki medycznej - w Warszawie za abonament w prywatnej placówce medycznej zapłacimy miesięcznie od 89 do 300 złotych. Za jedną, prywatną wizytę lekarską od 60 do 250 zł. Za przykładową 6-tygodniową prywatną rehabilitację pooperacyjną zapłacimy już około 1700 zł. W przypadku ubezpieczeń Gothaer okres ochronny trwa 12 miesięcy, a koszt ubezpieczenia zaczyna się od 149 zł rocznie. Ubezpieczenie po nieszczęśliwym wypadku można zakupić jako oddzielny produkt, a wersję obejmującą ochronę po wypadku komunikacyjnym w pakiecie z ubezpieczeniem samochodowym "GoAuto".

Grupa Gothaer

Powrót Przeczytaj cały artykuł
banki