kredyty hipoteczne

18.01.2017 15:57

Pożyczka online

Wielu osobom pożyczka kojarzy się z długimi kolejkami w placówce finansowej i żmudnymi formalnościami. Okazuje się jednak, że nie zawsze zaciąganie zobowiązań finansowych musi wiązać się z powyższymi niedogodnościami. Na przykład wonga.com umożliwia Klientom zaciągnięcie pożyczki online - cała procedura odbywa się wyłącznie za pośrednictwem Internetu. Jakie są zalety takiego rozwiązania? Na czym polega pożyczanie online?Zaciąganie zobowiązań finansowych przez Internet cieszy się coraz większą popularnością. To znacznie prostsze i szybsze rozwiązanie niż tradycyjne pożyczanie w siedzibach poszczególnych placówek. Klient może uzyskać dodatkowe środki finansowe bez wychodzenia z domu. Niektóre osoby obawiają się o bezpieczeństwo takiej usługi; wystarczy jednak dokładnie zapoznać się z polityką danej firmy i jej wiarygodnością w oczach innych Klientów.

Zalety pożyczki online

Coraz więcej osób korzysta z Internetu nie tylko w celach rozrywkowych czy informacyjnych; powszechne stają się np. zakupy za pośrednictwem sieci. To bardzo wygodne rozwiązanie - Klient może zamówić wybrany towar przez Internet nie ruszając się z domu. To duża oszczędność czasu; zamawiający nie musi nigdzie jechać, omijają go też olbrzymie kolejki. Warto pamiętać, że kupując przez sieć, Klient oszczędza także pieniądze - nie musi tracić środków na przejazdy, a w dodatku zakupy przez Internet są często bardziej opłacalne (możliwość zamówienia najtańszego towaru nawet z odległego końca kraju).

Podobnie jest z pożyczkami online; nie wymagają od Klienta wizyty w siedzibie placówki; potrzebne jest tylko urządzenie z dostępem do Internetu. Także w tym przypadku Klient oszczędza zarówno czas jak i pieniądze; ponadto ma więcej czasu na zaznajomienie się z warunkami umowy, bez presji ze strony innych interesantów oczekujących na swoją kolej.

Jak bezpiecznie pożyczać przez Internet?

Część osób obawia się, że pożyczanie przez Internet nie jest bezpieczne. Nie jest to prawda - wystarczy zachować odpowiednie środki ostrożności. Na co zwrócić uwagę przy zaciąganiu zobowiązań finansowych online? Po pierwsze, należy dokładnie zapoznać się ze stroną internetową firmy. Treści, które się tam znajdują, powinny być zredagowane w jasny i przejrzysty sposób, czytelny dla każdego odbiorcy. Jeśli regulamin i warunki pożyczki nie są przedstawione w taki sposób, należy zastanowić się, z czego to wynika; niejasności mogą jednak w znaczący sposób zmylić potencjalnego Klienta, dlatego lepiej poszukać czytelniej sformułowanej oferty.

Przed skorzystaniem z pożyczki warto zaznajomić się także z oceną firmy. Informacji na temat jej wiarygodności można szukać na forach internetowych czy portalach finansowych. Dobrym pomysłem jest także zasięgnięcie opinii znajomych osób, które korzystały już z usług firmy. Jeśli znajomi mieli jakieś zastrzeżenia co do usługi, warto dowiedzieć się, czego one dotyczyły - być może były to jedynie problemy wynikające ze wzajemnego niezrozumienia się obu stron. Zasięgnięcie opinii od bliskich czy przyjaciół to jeden z najlepszych sposób na zdobycie informacji o jakości usługi, także finansowej.

Pożyczka online w wonga.com

Pożyczkę online oferuje m.in. https://www.wonga.com. Firma przygotowała dla potencjalnych Klientów dwie propozycje - pożyczkę krótkoterminową i pożyczkę ratalną. Pierwsza oferta dotyczy możliwości zaciągnięcia zobowiązania finansowego na okres do 60 dni. Klient może otrzymać w ramach usługi maksymalnie 2500 zł (dotyczy to nowych Klientów). Warto zwrócić uwagę także na koszt tej pożyczki - w przypadku osób, które po raz pierwszy skorzystają z usług wonga.com koszt usługi wynosi jedynie 10 zł.

Druga propozycja wonga.com to pożyczka ratalna - tutaj maksymalny okres spłaty zobowiązania jest znacznie dłuższy i wynosi do 12 miesięcy. W ramach pożyczki ratalnej Klienci mogą otrzymać do 3000 zł. Koszt pożyczki jest uzależniony od dwóch czynników, czyli od wysokości pożyczanej kwoty oraz od wybranego okresu spłaty. Klient może sprawdzić ostateczny koszt zaciągnięcia zobowiązania dzięki suwakom umieszczonym na stronie głównej - wystarczy wybrać odpowiednie kwoty, a pod suwakami pojawi się całkowity koszt usługi.

To, co może zachęcić nowych Klientów do skorzystania z usług wonga.com, to przejrzystość i dobrze zredagowana oferta. Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania zostały zebrane w formie kilkunastu punktów, a same warunki pożyczki zostały przedstawione w sposób zrozumiały dla przeciętnego odbiorcy. Zachęcać mogą też liczne opinie w Internecie na temat firmy i jej wiarygodności.

Żródło: artykuł sponsorowany

Powrót Przeczytaj cały artykuł
banki