kredyty hipoteczne

02.02.2017 10:59

Najbardziej walentynkowe miasto w Europie wcale nie leży we Francji!

Europa jest pełna idealnych miast na romantyczny wyjazd dla dwojga.Werona, Rzym, Wenecja, Paryż - każde z tych miejsc kojarzy się ze spacerami i wspólnym patrzeniem na zachód słońca.Jednak statystyki pokazują,że na samym szczycie listymiast najczęściej odwiedzanych w Dzień Świętego Walentegowcale nie znajduje się Paryż czy Rzym.

Jak ustalić, które europejskie miasta są rzeczywiście - a nie tylko wedługtwórców komedii romantycznych - najbardziej walentynkowe?Dobrym sposobem okazało się porównanie liczby pokoi hotelowych zarezerwowanych w danym mieście w okolicach 14 lutego.

Na piątym miejscu znalazła się Wenecja - w porównaniu do normalnego weekendu,przed Dniem Świętego Walentego liczba hotelowych rezerwacjiwzrasta tam o12 procent. Nic w tym dziwnego, skoro na myśl o przepłynięciu gondolą przez Canal Grande i podziwianiu weneckich pałaców, które liczą sobie nawet 700 lat, serce od razu bije szybciej. Warto jednak pamiętać, że taki rejs to dość kosztowny wydatek - cena za półgodzinny kurs oscyluje wokół 70 euro, a im bliżej zachodu słońca, tym bardziej wzrasta?

Wenecję wyprzedziłRzym z wynikiem 16-procentowego wzrostu rezerwacji.Można więc śmiało powiedzieć, że Włochy to najbardziej walentynkowy kraj w Europie i to w nim, statystycznie rzecz biorąc,ludzie najczęściej mówią sobie "kocham cię" (lub "ti amo", jeśli chcieć wczuć się w klimat języka włoskiego).

Drugie miejsce na liście miast miłości zająłParyż, w którym liczba rezerwacji hotelowych w okresie Walentynek wzrasta aż o 35 procent. Zakochanych do stolicy Francji przyciąga przede wszystkim myśl o romantycznych chwilach na szczycie Wieży Eiffla. O ile jednak sam wjazd na nią nie jest aż tak dużym wydatkiem (17 euro za osobę), o tyle koszt kolacji na szczycie Wieży Eiffla może zburzyć przyjemny klimat - cena posiłku dla dwojga waha się między 180 a 250 euro. Na trzecim miejscu uplasował się natomiast Wiedeń.

Nie dziwi zatem fakt, dlaczego to Praga jest najczęściej odwiedzanym miastem w Europie w okresie walentynek(liczba miejsc zarezerwowanych w hotelach wzrasta tam nawet o67 procent).Ceny za trzygwiazdkowy pokój w stolicy Czech zaczynają się od 20 euro (tylko o 3 euro więcej niż wjazd na Wieżę Eiffla!), a najtańsze, pięciogwiazdkowe hotele mogą w najlepszym przypadku kosztować57 euro.

Oprócz dobrych cen za nocleg Praga przyciąga zakochanych również niższymi cenami noclegów w okresie walentynkowym aż o 22%. A co najczęściej kupujemy sobie na walentynki? Tego oraz wielu innych ciekawostek dotyczących Dnia Zakochanych dowiedzieć się można z infografiki HRS.

http://www.hrs.com/pl/blog/po-godzinach/infografika-praga-nowym-paryzem.html

Powrót Przeczytaj cały artykuł
banki