kredyty hipoteczne

08.10.2018 14:30

Mobilny model biznesowy a fiskalizm?

Zmieniają się modele, w jakich działają podmioty gospodarcze. Wymagają tego zarówno klienci, jak i konkurencyjne otoczenie. Rozwój technologii mobilnych spowodował, że wraz z ruchem klienta i przedsiębiorca podąża tam, gdzie może znaleźć zbyt na swoje produkty.Jak jednak dopełnić wszystkich formalności skarbowych, aby nie prawić kłopotu przy rozliczeniach z urzędem skarbowym. Oprócz pomysłów należy mieć urządzenia pomagające realizować sprzedaż poza siedzibą firmy. W ten sposób zdobędziemy przewagę konkurencyjną na rynku oraz dotrzemy tam, gdzie klienci jeszcze nie znają naszych usług.

Jak pobierać płatności?

Nie możemy być przywiązani tylko do płatności gotówkowych. Klient chce szybko dokonać transakcji. Pomocne w tworzeniu nowych postaw konsumenckich są banki. Wraz z kontem bankowym otrzymują oni karty bankowe i możliwość płatności za pomocą telefonu. To duże ułatwienie zarówno dla sklepu, jak i konsumenta. W każdej chwili może zdarzyć się okazja na sprzedaż, nawet jeżeli klient nie ma przy sobie gotówki. Wystarczy tylko posiadać terminale płatnicze.

Jak sprzedać towar i naliczyć podatek?

Po uzgodnieniu z klientem towaru, jaki zostanie sprzedany, sklep powinien taką operację zaksięgować i naliczyć stosowne podatki. Zgodnie z prawem wszystkie takie czynności prawne muszą być zapisane i przesłane przez kasy fiskalne. W momencie zatwierdzenia operacji powstaje zapis, który mówi jaki towar został sprzedany oraz przez kogo. Dodatkowo ustalana jest stawka podatku z tytułu sprzedaży. Urządzenia fiskalne mogą być w formie małych podręcznych przystawek do komputera lub samodzielne urządzenia do pracy w terenie. Przy sprzedaży detalicznej dobrze jest mieć możliwość ważenia towaru i wyliczania wartości zakupu. Często jest tak, że urządzenia działają w sieci i mogą między sobą wymieniać informacje. Taką dokumentację należy przechowywać przez okres ustalony przez ustawodawcę.

Jak wystawić dokument?

W przypadku sprzedaży detalicznej wystarczy tylko paragon drukowany przez drukarki fiskalne. Jeżeli w grę wchodzi faktura z dużą ilością danych, wydruk powinien być wykonywany na komputerze, aby był czytelny i zawierał wszystkie niezbędne informacje o towarze i jego specyfice. Kopie zostawiamy w punkcie sprzedaży.

Powrót Przeczytaj cały artykuł
banki