kredyty hipoteczne

Kredyty dla osób bez zdolności kredytowej

Trudne sytuacje finansowe dotykają większość osób bez względu na ich wiek, status majątkowy czy społeczny. Zalane mieszkanie i brak ubezpieczenia czy awaria samochodu niezbędnego do prowadzenia firmy stwarzają potrzebę zdobycia dodatkowych środków pieniężnych. Najprostszym rozwiązaniem byłoby udanie się do banku i złożenie wniosku o pożyczkę. Nie zawsze jest to możliwe, a wówczas pozostaje kredyt bez zdolności kredytowej.Czym jest zdolność kredytowa?

Każdy bank jest jednocześnie instytucją finansową i firmą, która musi na siebie zarabiać. Od tego zależą jej rentowność i utrzymanie się na konkurencyjnym rynku. Dlatego oferując klientom produkty takie jak kredyty czy pożyczki, musi zyskać jak największą gwarancję ich zwrotu. Ponieważ nawet najlepiej sytuowany klient o stabilnych dochodach nie daje pewności, że odda pieniądze, firmy finansowe stosują najróżniejsze formy zabezpieczania własnych interesów. Jednym z nich jest weryfikacja klienta przez sprawdzanie zdolności kredytowej.

Polskie prawo bankowe definiuje zdolność kredytową jako maksymalną kwotę, którą klient może przeznaczyć na spłatę rat. Wbrew pozorom nie jest to całkowity dochód, ale jego część po odliczeniu wydatków na utrzymanie mieszkania, świadczenia i żywność. To właśnie te czynniki mają decydujący wpływ na ostateczną zdolność kredytową. Dwie osoby o takich samych dochodach mogą przecież zamieszkiwać lokale o różnym standardzie, z czynszem o innej wysokości, z inną liczbą osób na utrzymaniu. Mogą też mieć inne zobowiązania takie jak alimenty czy opłata za prywatne przedszkole.

Jak uzyskać kredyt bez zdolności kredytowej?

Brak zdolności kredytowej owocuje odmową banku w sprawie przyznania pieniędzy. Nie oznacza to jednak, że taka osoba nie ma już szans na uzyskanie dodatkowych środków. Alternatywą jest pożyczka bez zdolności kredytowej, którą oferuje między innymi firma Habza Finanse. Czym się ona wyróżnia i jakie warunki trzeba spełnić, aby ją uzyskać? Najlepszym rozwiązaniem jest zwrócenie się do doradcy kredytowego, który nie tylko doskonale porusza się w świecie finansów i produktów bankowych. Ma on również doświadczenie w przygotowywaniu wniosków kredytowych oraz w negocjacjach z bankami na poziomie decyzyjnym.

Powierzenie doradcy wypełnienia wniosków lub skorzystanie z jego merytorycznego wsparcia w tym zakresie pozwala na stworzenie takiego obrazu klienta, który podniesie jego wartość w ocenie banku. Kredyty dla osób bez zdolności kredytowej, które pomaga uzyskać Habza Finanse to między innymi:

  • możliwość uzyskania pożyczki bez zdolności kredytowej w wysokości nawet do 150 tys. zł,
  • okres kredytowania do 120 miesięcy,
  • brak konieczności uzyskania zgodny współmałżonka,
  • możliwość uzyskania kredytu przy opóźnieniach w BIK do 90 dni,
  • dopełnienie wszystkich formalności drogą internetową.

Kredyt bez zdolności kredytowej to nie jedyna propozycja rozwiązania problemów finansowych, jakie proponuje firma Habza Finanse. W ofercie są też kredyty konsolidacyjne, konsolidacje chwilówek, trudne kredyty i wiele innych produktów.


Szybkie chwilówki online Powrót Przeczytaj cały artykuł
banki