kredyty hipoteczne

30.06.2017 18:24

Kredyt firmowy - czy można go otrzymać na rozpoczęcie działalności?

Wielu z nas wręcz marzy o prowadzeniu własnej działalności gospodarczej, często jednak przeszkodą są pieniądze niezbędne do sfinansowania takiego przedsięwzięcia. Kredyt jest jednak zobowiązaniem, które może przysporzyć więcej szkody niż korzyści. Dlatego też każda decyzja o zaciągnięciu kredytu powinna być dobrze przemyślana i przeanalizowana. Trzeba też pamiętać, że otrzymanie kredytu firmowego na start, nie jest proste - banki raczej nie ufają firmą, które na dobrą sprawę jeszcze nie rozpoczęły swojej działalności. Jak więc otrzymać kredyt firmowy na start i czy jest to w ogóle możliwe?Gdzie leży trudność w uzyskaniu kredytu?

Największy problem leży w ofercie banków, która mówiąc wprost jest mocno ograniczona dla nowo powstających firm. Chodzi zarówno o oferty jak i warunki finansowe. Najczęściej spotkamy się z kredytem zabezpieczonym (hipoteką) oraz niezabezpieczonym. Ten pierwszy jest zdecydowanie korzystniejszy zarówno jeżeli chodzi o możliwości finansowe jak i koszty takiego zobowiązania. Niestety oczywistym problem jest tu fakt, że musimy posiadać nieruchomość, którą wykorzystamy do zabezpieczenia owego kredytu. W przypadku kredytu niezabezpieczonego, będziemy ryzykowali naszym majątkiem. Dużym ograniczeniem jest tu kwota kredytu, która jest zdecydowanie niższa, niż w poprzednim przypadki. Warto też wspomnieć, że krótki okres spłaty może przysporzyć firmie problemów finansowych, zwłaszcza w połączeniu z dużymi kosztami i wysokimi ratami.

Co należy zrobić by otrzymać kredyt na start?

Pierwszym krokiem zawsze powinna być analiza możliwości finansowych firmy, jej potrzeb, a co najważniejsze możliwości spłaty owego zadłużenia (kredyty na start w Direct.Money.pl). Nie można podejmować tak długoterminowej decyzji jak zobowiązanie kredytowe, bez wcześniejszego upewnienia się, że przyniesie on korzyści naszemu przedsiębiorstwu a także, że będziemy w stanie spłacać go bez większych przeszkód. Może nam w tym pomóc przygotowanie odpowiedniego biznesplanu - banki będą go wymagać od każdej nowej firmy, która stara się o kredyt na rozruch działalności.

Pamiętajcie też, by dobrze zapoznać się z ofertą kredytową. To, że o kredyt firmowy na start trzeba się postarać, nie oznacza, że jest to rynek pozbawiony zasad konkurencji. Sprawdźcie wszystkie dostępne oferty banków, a zyskacie pewność, że wybraliście najtańsza i najlepszą dla siebie opcje. Dzisiaj zapoznanie się z ofertami nie wymusza na nas wizyty w placówkach banków - wszystko możemy zrobić za pośrednictwem internetu, nie ruszając się z fotela. Jeżeli macie problem z podjęciem decyzji, dobrą praktyką będzie skonsultowanie się z doradcą, który przedstawi wam szczegółowe informacje na temat wybranych wcześniej ofert.

Podsumowując

Uzyskanie kredytu, który sfinansuje start waszej działalności gospodarczej nie jest zadaniem łatwym, będzie wymagało analizy rynku i wielu starań w samej placówce banku. Jednak jest to produkt finansowy, które może umożliwić wam rozpoczęcie własnej działalności - a to pozwoli wam w przyszłości osiągać większe zyski.

Powrót Przeczytaj cały artykuł
banki