kredyty hipoteczne

18.01.2017 15:51

Kasetony reklamowe jako forma skutecznej reklamy

Kasetony reklamowe zyskują coraz większą popularność u reklamodawców. Czy rzeczywiście są skuteczną formą .reklamy? Jakie rodzaje kasetonów są dostępne na rynku?.Kasetony reklamowe, w tym podświetlane, są coraz popularniejszą formą reklamy. Dzieje się tak dlatego, że mają wiele zalet, a ich montaż wiąże się ze stosunkowo niskimi kosztami. Przy czym ich skuteczność w dotarciu do potencjalnych klientów jest bardzo duża. Wiele drukarni oferuje profesjonalnie wykonane kasetony. Łódź, Warszawa, Kraków i inne duże miasta są siedzibami firm, w których można zamówić praktycznie wszystkie ich rodzaje.

Rodzaje kasetonów reklamowych

Wyróżnia się kilka rodzajów kasetonów reklamowych, tj.:

  • kasetony jednostronne
  • kasetony dwustronne
  • kasetony z dibondu jedno- i dwustronne
  • kasetony z dibondu slim
  • kasetony świetlne (z licem z pleksi, winylu, frezowane z dibondu, PCV lub aluminium).

Kasetony jednostronne i dwustronne wykonuje się w technologii twardego lica. Boki zrobione są z profilów aluminiowych lub pleksiglasu, natomiast sama grafika z folii samoprzylepnej, pleksiglasu albo liter przestrzennych. Może to być także wydruk na bezbarwnej folii samoprzylepnej.

Rama najczęściej jest wykonana z profilu aluminiowego (10 albo 14 cm). Lico jest z pleksi o grubości 2-4 mm. Stosuje się aluminiowe poprzeczki wzmacniające i uchwyty montażowe. Można zamontować odporne na wilgoć oświetlenie LED. Dodatkowo kaseton reklamowy może mieć proszkowo malowane ramy, dodatkowe diody LED, czujnik zmierzchowy i grafikę.

Kasetony z dibondu są wykonane z dwóch płyt aluminiowych o grubości 0,3 mm z rdzeniem LDPE. Kasetony wykonane w tej technologii są bardzo wytrzymałe. Lico jest zrobione z zagiętej krawędziowo płyty z wyfrezowaną grafiką. Podkleja się ją płytą z pleksi opal, dzięki czemu taki kaseton może być podświetlony. Oczywiście oświetlenie jest całkowicie wodoodporne. Lico może mieć różne kolory. Pleksi można wykleić folią backlit lub translucentną. Tego typu kasetony są bardzo estetyczne.

Kasetony z dibondu slim są bardzo cienkie (grubość ok. 3 cm), co daje efektowny wygląd, zwłaszcza po zmroku, przy odpowiednim podświetleniu. Kasetony slim różnią się od tych tradycyjnych z dibondu tym, że mają oświetlenie typu "efekt echo". Posiadają frezowaną grafikę podklejaną pleksi. Tył jest wykonany z profilu aluminiowego. Dostępne są różne kolory lica. Pleksi można wykleić folią backlit lub translucentną.

Kasetony świetlne są ostatnio coraz bardziej popularne. Każdy rodzaj kasetonu może być podświetlony, czy to jednostronny, dwustronny, dibondowy czy wielkogabarytowy. Obecnie najpopularniejsze na rynku reklamowym są kasetony świetlne jednostronne prostokątne. Ich popularność wiąże się z dość niskim kosztem wykonania, atrakcyjnym wyglądem przyciągającym uwagę i możliwością umieszczenia na nim wielu informacji.

Ten rodzaj kasetonów może mieć różne kształty, np. trójkąty, wieloboki, koła, prostokąty. Klienci najczęściej wybierają prostokąty, ale firmy zajmujące się ich produkcją mogą wykonać praktycznie każdy kształt. Kasetony te mogą być wykonane w trojaki sposób: z licem z pleksi, z licem z winylu albo frezowane z dibondu, PCV czy aluminium. Ramy kasetonów są wykonane z profilów aluminiowych albo blachy aluminiowej/stalowej i następnie malowane proszkowo na dowolny kolor z palety. Grafika jest albo drukowana, albo wyklejana z folii samoprzylepnej. Do produkcji tego rodzaju kasetonów stosuje się folie translucentne, które charakteryzują się lepszą przepuszczalnością światła i większą wytrzymałością niż tradycyjne folie.

Kasetony są podświetlane przy pomocy świetlówek lub diod LED. Częściej stosuje się jednak diody ze względu na niższy koszt eksploatacji, czyli niewielki pobór energii elektrycznej, długi okres świecenia, małe wymiary i możliwość programowania częstotliwości zapalania. Zastosowanie diod RGB pozwala na płynną zmianę koloru świecenia. Dodatkowo kasetony mogą być wyposażone w czujniki zmierzchowe, dzięki którym same zapalają się po zmroku i wyłączają o świcie.

Reklamy świetlne są bardzo dobrze widoczne i to zwłaszcza w ciemnościach, a nawet w trudnych warunkach atmosferycznych. Działają 24 godziny na dobę, a przy tym są energooszczędne dzięki zastosowaniu technologii LED. Swoją trwałość zawdzięczają użyciu profilów aluminiowych. Dodatkowo są bardzo estetyczne, a nawet można by rzec, że eleganckie.

Jak wybrać drukarnię, która profesjonalnie wykona kasetony? Łódź i inne duże miasta są siedzibami drukarni, które posiadają nowoczesne parki maszynowe pozwalające na wykonanie praktycznie każdego zlecenia. Warto zatem zlecić wykonanie kasetonów sprawdzonej i działającej długo na rynku firmie niż jakiejś małej nieznanej i mającej małe doświadczenie drukarni.

Skuteczna reklama

Kasetony reklamowe, a zwłaszcza te podświetlane są nowoczesną formą reklamy, charakteryzującą się estetyką wykonania, a przede wszystkim dużą widocznością w każdych warunkach pogodowych przez całą dobę. Taka reklama zatem może dotrzeć do jeszcze większej liczby potencjalnych odbiorców. Co ważne, reklama w formie kasetonu świetlnego jest łatwa do zapamiętania, bo bardzo rzuca się w oczy dzięki mocnemu podświetleniu. Ten rodzaj reklamy ma zastosowanie zarówno na zewnątrz, jak i do wnętrz.

Kasetony reklamowe spełniają nie tylko funkcje reklamowe i informacyjne, ale także powodują podniesienie konkurencyjności danej firmy na rynku poprzez ukazanie profesjonalizmu w kreowaniu wizerunku marki. Jest to forma reklamy, która daje jasny sygnał, że firma poważnie podchodzi do przekazu reklamowego i tak też traktuje swoich klientów. Kasetony ładnie się prezentują, a firma zyskuje estetyczną i bardzo dobrze widoczną całodobową reklamę.

Na rynku reklamowym istnieje wiele firm oferujących ten rodzaj reklamy. Oczywiście przed skorzystaniem z usług konkretnej drukarni warto sprawdzić jej portfolio, by przekonać się czy wykonanie jest na najwyższym poziomie. Firmy zazwyczaj oferują szeroki wybór rodzajów kasetonów reklamowych. Łódź to siedziba drukarni Apla, która jest ekspertem w dziedzinie druku i reklamy wielkoformatowej oraz brandingu i rebrandingu. To lider produkcji kasetonów reklamowych z zastosowaniem innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Firma dysponuje nowoczesnym parkiem maszynowym, dającym ogromne możliwości w zakresie realizacji nawet nietypowych zleceń. W ofercie firmy znaleźć można wszystkie rodzaje kasetonów wraz z odpowiednim podświetleniem i podkonstrukcją.

Gdzie można zamówić profesjonalnie wykonane kasetony reklamowe? Łódź to siedziba drukarni Apla, która podejmie się każdego zlecenia i to na terenie całego kraju. Z portfolio firmy można zapoznać się na stronie: http://www.apla.eu/oferta/oznakowanie-zewnetrzne/kasetony.

Żródło: artykuł sponsorowany

Powrót Przeczytaj cały artykuł
banki