kredyty hipoteczne

27.09.2016 11:19

Jakie były wakacyjne trendy 2016 w Polsce? Po pierwsze - bezpieczeństwo

Przezorny zawsze ubezpieczony - tą zasadą kierowało się w tym roku wielu Polaków. Internautów porównujących oferty ubezpieczeniowe było w tym roku prawie 45 tysięcy! Sprawdzanie propozycji przyniosło ciekawe wnioski dotyczące preferencji wyjazdowych użytkowników. Dokąd najczęściej się wybierali, na ile dni i w jak licznym gronie? Oto trendy turystyczne obecne w 2016 r.

Planując podróż - niezależnie, czy krajową, czy zagraniczną - wielu Polaków zadbało o zapewnienie sobie spokojnego wypoczynku. W tym roku dzięki użytkownikom serwisu Rankomat.pl, zainteresowanym porównaniem ofert ubezpieczeniowych, dowiedzieliśmy się więcej o preferencjach Polaków związanych z wypoczynkiem.

1. Najpopularniejsze kierunki urlopowe - Chorwacja na prowadzeniu

W tym sezonie to Chorwacja cieszyła się największą popularnością jako idealne miejsce na wakacyjny wypoczynek. Co czwarty użytkownik deklarował właśnie taką destynację. Popularnymi kierunkami okazały się także Włochy, Hiszpania oraz Grecja - kolejno 8%, 5% i 4,5% wskazań. Tuż za śródziemnomorskimi krajami znalazły się Niemcy, Stany Zjednoczone i… Polska. Około 3,5% poszukujących ubezpieczeń chciało wybrać się na krajową wycieczkę.

W zestawieniu brakuje terenów urlopowych w Turcji czy Egipcie, popularnych jeszcze kilka lat temu. Okazuje się, że polscy internauci nie brali pod uwagę wycieczek w te rejony nawet z ubezpieczeniem.

2. Kilka dni, tydzień, a może miesiąc? Czyli na jak długo wyjeżdżamy na urlop

Okazuje się, że podróże turystyczne trwają najczęściej nieco ponad tydzień. Łącznie na urlop ponad tygodniowy (do 14 dni) wybierała się prawie połowa użytkowników Rankomat.pl. Najczęściej na wakacje wyjeżdżano na osiem dni - tyle wskazało ponad 12% internautów. Popularna liczba dni, które spędzamy w czasie urlopu, to także 15 i 10.

Wydaje się zatem, że Polacy polubili dłuższe podróże i rzadziej wybierają krótkie, stosunkowo mniej opłacalne wyjazdy. Na tydzień i mniej - 6, 5, 4, 3, 2 dni lub jeden dzień - wyjeżdża bowiem w sumie tylko 13% użytkowników.

3. Jeśli w pojedynkę, to na dłużej, jeśli paczką - do dwóch tygodni

Czy decyzja o liczbie urlopowiczów wyjeżdzających razem ma wypływ na długość wypoczynku? Okazuje się, że tak. Zaskakująco duży procent podróżników wyruszających na wycieczkę bez towarzyszy wybiera się na stosunkowo długi urlop. Blisko 22% internautów wyjeżdzających w pojedynkę wskazało na 28 i więcej dni wolnych.

Z kolei na mniej niż tydzień urlopu często decydują się osoby podróżujące we dwoje lub troje (17% i 14%). Najbardziej typowym okresem urlopowym pozostaje przedział od 8 do 14 dni.

Analizę preferencji urlopowych w 2016 r. przygotował zespół Rankomat, oferujący porównywarkę ubezpieczeń, także turystycznych.

Rankomat.pl

Powrót Przeczytaj cały artykuł
banki