kredyty hipoteczne

21.07.2017 18:56

Jak zweryfikować firmę pożyczkową?

Mała pożyczka potrafi uratować budżet domowy, gdy szybko potrzebujemy pieniędzy. W internecie więc jak grzyby po deszczu wyrastają oferty kolejnych firm pożyczkowych, które kuszą niskimi kosztami i łatwą dostępnością. Warto jednak pamiętać, że każda decyzja związana z pieniędzmi powinna być dobrze przemyślana.Pomoże nam w tym dokładne sprawdzenie wiarygodności firmy oferującej chwilówki.

Obustronna weryfikacja

Gdy zapada decyzja o wzięciu pożyczki, przygotowujemy się na to, że firma pożyczkowa będzie chciała coś o nas wiedzieć. I nie chodzi tu tylko o dane osobowe, ale przede wszystkim o to, czy będziemy w stanie spłacić zobowiązanie. W tym celu instytucja sprawdza, czy nie figurujemy w rejestrze dłużników i czy nasze dotychczasowe pożyczki spłacaliśmy w terminie. Warto wiedzieć, że weryfikacja historii kredytowej jest niezbędna do udzielenia pożyczki zgodnej z naszymi możliwościami finansowymi - wiarygodna firma pożyczkowa wręcz powinna jej wymagać.

My również mamy prawo zasięgnąć informacji i opinii o różnych firmach pożyczkowych. W tym celu dobrze jest zajrzeć na stronę internetową i sprawdzić, czy znajdziemy tam numer wpisu KRS oraz wszystkie potrzebne dane kontaktowe (warto również zadzwonić na infolinię). Chcemy przecież wiedzieć, czy instytucja, w której pokładamy zaufanie, rzeczywiście pomoże nam w trudnej sytuacji finansowej.

Wszystko jasne

Dobra i rzetelna firma pożyczkowa dba, by wyczerpująco wyjaśnić wszystkie zasady otrzymania kredytu. Szczególnie istotne staje się to w przypadku firm internetowych, w których kontakt jest ograniczony. Sprawdźmy zatem, czy strona internetowa oraz konsultanci telefoniczni odpowiadają na wszystkie nasze pytania, udzielają wszelkich potrzebnych informacji na temat kosztów pożyczki, terminu spłaty czy konsekwencji jego niedotrzymania. Jeśli to, co usłyszeliśmy albo przeczytaliśmy, jest niejasne, lepiej dwa razy zastanowić się przed wzięciem pożyczki.

Dobry wizerunek

Wiarygodna firma cieszy się dobrą opinią klientów. Warto więc sprawdzić, czy wybrana przez nas instytucja figuruje w rankingach, jak wypowiadają się o niej internauci na forach, czy posiada certyfikaty branżowe. Jeśli znajduje się ona wysoko w zestawieniach, jest często i chętnie wspominana przez zadowolonych pożyczkobiorców i posiada świadectwa rzetelności oraz szacunku dla klienta - nie musimy już dłużej szukać.

Powrót Przeczytaj cały artykuł
banki