kredyty hipoteczne

14.08.2017 17:28

Idealny księgowy - czym się wyróżnia i jak go znaleźć.

Prowadzenie własnej firmy to duża odpowiedzialność. Bywa, że część obowiązków przedsiębiorca musi zlecać na zewnątrz. Tak jest na przykład jeśli chodzi o prowadzenie księgowości. Od jakości jej prowadzenia wiele zależy. Nic więc dziwnego, że każdy kto prowadzi własną działalność poluje na możliwie najlepszego księgowego.Ale jak go znaleźć gdy w sieci aż roi się od tego typu usług i ciężko wybrać jedną firmę.

Zacznijmy od tego czym powinien wyróżniać się dobry księgowy. Na początek ? odpowiednie wykształcenie. Ukończenie kierunkowych studiów związanych ekonomią, rachunkowością czy księgowością z pewnością będzie dużym atutem. Nie bez znaczenia są również różnego rodzaju dodatkowe kursy i szkolenia. Udział w nich daje pewność, że księgowy jest na bieżąco ze wszelkimi nowinkami i zmianami w przepisach ? a jak wiadomo tych u nas nie brakuje. Poza tym jest to sygnał, że dana osoba jest ambitna i nastawiona na ciągły rozwój ? co jest bardzo ważne w tym zawodzie.

Drugą niezwykle istotną (po wykształceniu kierunkowym) kwestią jest doświadczenie zawodowe. Im dłuższe tym lepsze. Wiadomo im dłużej dana osoba pracuje w zawodzie tym większą miała styczność z różnymi sytuacjami, problemami więc jest większa szansa, że w razie niespodziewanej sytuacji będzie potrafiła szybko i skutecznie reagować.

Wiedza to jest właśnie to co wyróżnia dobrego księgowe. I nie chodzi tu wyłącznie o wiedzę czysto teoretyczną, zdobytą na studiach czy wspomnianych wcześniej szkoleniach i kursach. W cenie jest zwłaszcza wiedza praktyczna, zdobyta podczas uprawiania zawodu.

Dobry księgowy musi posiadać szereg cech, które są niezwykle ważne w tym zawodzie. Skrupulatność, terminowość, sumienność ? to cechy, które posiada dobry księgowy. Jak zatem znaleźć taki ideał? Najlepiej popytać wśród znajomych przedsiębiorców. Być może ktoś z nich zna godnego polecenia księgowego. Rekomendacje, zwłaszcza od bliskich osób to najpewniejsze źródło poszukiwania osób do współpracy.

Można też poszukać informacji w internecie. Wystarczy wpisać do wyszukiwarki google hasło: dobry księgowy Lublin. Pojawią się linki do stron i forów na których ludzie wymieniają się opiniami na ten temat. Warto jednak podchodzić do nich ostrożnie. W sieci wszyscy jesteśmy anonimowi, dlatego często negatywne komentarze czy opinie nie mają nic wspólnego z rzeczywistością, są po prostu pisane przez próbującą odebrać klientów konkurencję.

Powrót Przeczytaj cały artykuł
banki