kredyty hipoteczne

24.06.2017 17:04

Dlaczego warto korzystać z pożyczek prywatnych?

Wielu z nas pożyczki prywatne nie kojarzą się zbyt dobrze. Zwykle myślimy wtedy o pożyczaniu od osób, które działają na granicy prawa, o pożyczkach, które są bardzo niebezpieczne, drogie, związane z poważnymi problemami. Jednak w rzeczywistości pożyczki prywatne to bardzo atrakcyjna alternatywa dla innych ofert pożyczkowych. Dlaczego warto się nimi zainteresować?Pożyczki prywatne to inaczej pożyczki, które udzielane są przez osoby prywatne, a nie przez firmy, na przykład przez banki czy firmy pożyczkowe. Pożyczki tego rodzaju dostępne są w różnych wysokościach, często zależnych od przedstawionych zabezpieczeń, na przykład musimy podpisać weksel, gdy interesują nas wyższe sumy.

Pożyczki te możemy też uzyskać na uproszczonych warunkach, także bez posiadania pozytywnej historii kredytowej w bazach, na przykład BIG czy BIK. Wobec tego są one dostępne na dogodnych warunkach.

Pożyczka prywatna - jak ją dostać?

Pożyczki prywatne możemy otrzymać osobiście, gdy skontaktujemy się z osobą, która je oferuje. Numery kontaktowe możemy najczęściej znaleźć przez internet, gdy nie znamy nikogo, kto zajmuje się taką działalnością.

Możemy też skorzystać z serwisów internetowych, które na to pozwalają, na przykład Kokos.pl. Jest to serwis pożyczek społecznościowych, które przywędrowały do nas z Wielkiej Brytanii. Polegają one na pożyczaniu pieniędzy od inwestorów - użytkowników serwisów zarabiających na pożyczaniu pieniędzy. Zaletą serwisów pożyczek społecznościowych jest łatwa dostępność pieniędzy oraz dogodne warunki zarówno dla pożyczkobiorców, jak i dla inwestorów.

Pożyczki prywatne on-line - alternatywa warta uwagi

W poszukiwaniu odpowiedniej oferty pożyczkowej warto zwrócić szczególną uwagę na pożyczki społecznościowe. W przypadku serwisu Kokos.pl oraz innych serwisów tego rodzaju wszystko załatwiamy przez internet, nie musząc wychodzić z domu.

Musimy na początku założyć swoje konto internetowe, następnie przechodzimy specjalny proces weryfikacji, na podstawie którego budujemy swoją wiarygodność. Potem możemy wystawić już tak zwaną aukcję pożyczkową. Określamy w niej potrzebną nam sumę, okres spłaty, oprocentowanie, również czas trwania aukcji. Dzięki temu możemy dostać pożyczkę na swoich warunkach - całkowicie on-line.

Powrót Przeczytaj cały artykuł
banki