kredyty hipoteczne

06.03.2018 15:34

Co warto wiedzieć o pożyczkach pod zastaw nieruchomości?

Jeżeli wierzyć dostępnym danym statystycznym, polscy konsumenci coraz częściej .decydują się na korzystanie z takich rozwiązań, jak szeroko rozumiane pożyczki pod zastaw nieruchomości. Pod tym względem realia polskiego sektora pożyczkowego wyraźnie odróżniają się od tego, co możemy obserwować chociażby w analogicznych sektorach krajów Europy Zachodniej.W kontekście zacytowanych powyżej faktów, wydaje się, że warto zadać pytanie, dlaczego polscy konsumenci nadal rzadko, o wiele rzadziej niż konsumenci zachodni, korzystają z niewątpliwych możliwości, jakie oferują takie rozwiązania, jak pożyczki pod zastaw domu lub mieszkania. Według zdecydowanej większości ekspertów ekonomicznych oraz specjalistów od szeroko pojętej branży pożyczkowej, najważniejsze przyczyny, dla których polski konsument wciąż rzadko i niechętnie korzysta z takich rozwiązań, jak pożyczki pod zastaw domu lub mieszkania, to po pierwsze nadal powszechny brak wiedzy nie tylko na temat zalet tego rodzaju rozwiązań pożyczkowych, ale nawet na temat samego ich istnienia.

Po drugie zaś, wiele wskazuje na to, że pożyczki pod zastaw domu albo mieszkania są tym gatunkiem produktów pożyczkowych, wokół którego w realiach naszego społeczeństwa narosło szczególnie dużo mitów, przekłamań oraz różnego rodzaju stereotypów, które najczęściej nie wykazują po prostu żadnego związku z rzeczywistym stanem rzeczy. Przyjrzyjmy się temu problemowi nieco bliżej i postarajmy się dokładniej zbadać najczęstsze, najbardziej popularne wątpliwości, jakie zazwyczaj się tutaj pojawiają.

Jaka jest podstawowa, najważniejsza zaleta takich rozwiązań, jak szeroko rozumiane pożyczki pod zastaw domu albo mieszkania? Eksperci ekonomiczni oraz specjaliści zajmujący się tematyką finansów osobistych nie mają w tym punkcie żadnych wątpliwości: pożyczki pod zastaw domu albo mieszkania to najbardziej skuteczna a zarazem najbezpieczniejsza metoda wychodzenia z tak zwanej spirali długów, która, według oficjalnych statystyk, z każdym kolejnym rokiem staje się problemem dotyczącym coraz większej ilości polskich konsumentów.

Dlaczego pożyczki pod zastaw nieruchomości wykazuje aż tak dużą skuteczność jako metoda wychodzenia ze spirali długów? Przede wszystkim dlatego, że są one znacznie niżej oprocentowane, niż ma to miejsce w przypadku innego rodzaju produktów pożyczkowych: dzięki temu, konsumentowi udaje się znacząco obniżyć roczny koszt obsługi zadłużenia, który w innym wypadku z każdą kolejną pożyczką lub kredytem stawałby się coraz większy.

Po drugie, pożyczki pod zastaw domu lub mieszkania generalnie cechują się również wyraźnie dłuższym okresem spłaty, co z jednej strony pozwala konsumentowi jeszcze dodatkowo zmniejszyć koszt obsług zadłużenia, z drugiej zaś umożliwia mu złapanie "finansowego oddechu", o który często jest niezwykle ciężko w przypadku osób zmagających się ze spiralą długów.

Powrót Przeczytaj cały artykuł
banki